Przejdź do głównej zawartości

Ustawienia komentarzy - eksperyment

Ze względu na pojawiające się ostatnio prośby, także mailowe, o włączenie możliwości komentowania jako „Anonimowy” postanowiłam spróbować. Od dzisiaj nie ma żadnych ograniczeń w tej kwestii. Czas pokaże, czy to dobra decyzja, zawsze można przecież powrócić do poprzednich ustawień.

Komentarze

 1. Jestem pierwszy (chyba) :).
  Będę tu wracał, nawet jak zmienisz ustawienia. Anonimowy jest troszeczkę ryzykowny, ale restrykcje do posiadania konta chyba za bardzo restrykcyjny.

  pozdr (chyba takze z krk)

  OdpowiedzUsuń
 2. To ja też.
  Sama nie bloguję, nie mam konta na Google, Fb ani pozostałych i nie planuję mieć, a chętnie bym tu coś czasem skrobnęła.
  Pozdrawiam, też z Krakowa :)
  Emi

  OdpowiedzUsuń
 3. Pożyjemy zobaczymy:)))
  Sam jestem ciekaw jak to będzie.
  Pozdrawiam Bartosz

  OdpowiedzUsuń
 4. To i ja się dołączę :-) Jestem tu prawie codziennie. Serdecznie pozdrawiam Autorkę!
  Justyna

  OdpowiedzUsuń
 5. i ja (też anonimowa i też z Krakowa, stała czytelniczka - niemal od samego początku powstania bloga :)) skorzystam z okazji i ślę pozdrowienia!
  PB

  OdpowiedzUsuń
 6. Och, jak się cieszę! Już wiele razy chciałam coś tu napisać, ale szczerze mówiąc nawet nie wiedziałam, gdzie miałabym założyć konto, żeby to zrobić - większość nazw tych serwisów absolutnie nic mi nie mówiła...
  Serdecznie pozdrawiam, Magda Zielińska

  OdpowiedzUsuń
 7. rozsądna otwartość wymaga dojrzałości, ale Pani całym tym blogiem udowadnia, że taka właśnie jest :)
  pozdrawiam bardzo serdecznie :)

  P.S. polecam "Anonimom" założenie konta Google - adresu mailowego nazwa@gmail.com działa z większością smartfonów na Android, pozwala dodawać nieanonimowe komentarze, ma świetny wygląd, dużą pojemność poczty i wygląda profesjonalnie. w tej chwili jest to najbardziej profesjonalna bezpłatna poczta. Polecam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale po co miałabym mieć kolejne konto pocztowe? Mam moje trzy konta służbowe i zupełnie mi wystarczają do życia. Raz założyłam konto na gazeta.pl, żeby czytać forum, które mnie interesowało, i po nasyceniu się informacjami z niego stwierdziłam, że bezpłatne konto pocztowe nie jest mi absolutnie do niczego potrzebne, więc przestałam go używać do czegokolwiek i samo obumarło. Na dodatek jakoś przerażają mnie te wielkie korporacje i robię wszystko, żeby się od nich trzymać z daleka. Może komuś innemu ta porada się przyda, ale ja na pewno z pomysłu z kontem google nie skorzystam, nawet, jak okoliczności zmuszą Autorkę do powrotu do dawnych zasad komentowania. Magda Z :)

   Usuń
  2. Założenie konta tyle kosztuje co czas spędzony na jego wykreowaniu. Anonimom często wydaje się, że są w sieci freelancerami i mogą obrażac w niektórych wypowiedziach wpisy blogerów. Za często się to zdarza niestety

   Usuń
 8. Podobnie było w moim przypadku. Niejednokrotnie chciałam coś napisać, ale nie mogłam skorzystać z żadnej opcji. Dlatego też serdecznie pozdrawiam Autorkę :) Cieszę się, że tu trafiłam. Blog ten inspiruje mnie do ciekawych działań w kierunku minimalizmu, powoli małymi kroczkami zaczynam realizować swoje marzenia... A marzę o osiągnięciu spokoju, spowolnieniu tempa, poprawie jakości życia. Dlatego ten blog jest mi tak bliski.
  Monika

  OdpowiedzUsuń
 9. Super, tego mi właśnie brakowało. Nie chcę zakładać kont niepotrzebnych, żeby dodawać komentarze.

  W przypadku problemów, może warto np. wprowadzić akceptację komentarzy niż wyłączenie anonimowych :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja również cieszę się, że mogę dodać komentarz. Odwiedzam różne blogi o tematyce minimalistycznej, ale Twój jest mi najbliższy, najbardziej życiowy, praktyczny i po prostu przyjemny w odbiorze :)Pozdrawiam serdecznie. Joasia.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję!
  Moje wizyty na PROSTYM BLOGU (wtedy nazywał się MINIMALISTKA) zaczęły się od ograniczania i porządkowania zawartości szafy. Za pośrednictwem hasła "capsule wardrobe" wpisanego do wyszukiwarki, znalazłam się tutaj. Teraz czytam z zaciekawieniem kolejne wpisy i dziwi mnie, że na początku były banalne porządki w szafie i chęć odświeżenia własnego wyglądu. Przez ostatnie 2,5 roku, idąc od wpisu do wpisu, znajdowałam kolejne wskazówki jak szukać porządku w życiu (także w głębszym sensie). Mogę śmiało powiedzieć, że dzięki temu moje życie się przewartościowało.
  Trzymam kciuki za kolejne przedsięwzięcia i liczę na dalsze inspiracje. Pozdrawiam serdecznie,
  Jarka

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja również dołączam się do podziękowań za umożliwienie komentowania wpisów jako Anonimowy :) Podobnie jak Pozostali "Anonimowi" mam swoje osobiste jedno konto pocztowe i nie chcę zakładać innych. A bardzo chętnie będę pozostawiać swój ślad pod wpisami na Blogu- Ulubionym Blogu:-)

  Pozdrawiam,
  Ola
  świętokrzyskie

  OdpowiedzUsuń
 13. Chciałbym tylko zauważyć, że zamiast wybierać "Anonimowy" i podpisywać się w komentarzu, można wybrać "Nazwa/adres URL" i podpisać się w do tego celu przeznaczonym miejscu :) I nie trzeba podawać żadnego adresu url, to pole może pozostać puste. O tak jak ja teraz zrobię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, cenna uwaga.
   Wreszcie nie będę anoninowa. Dziękuję i pozdrawiam :)

   Usuń
 14. W takim razie i ja się dopisuję;-)
  Do Ciebie Ajko pisałam emaila dobre dwa lata temu jak odkryłam, że to co uprawiam codziennie w swoim życiu ma swoich zwolenników nie jest chorobą i zwie się minimalizmem... Odpisałaś mi bardzo ciepło zachęcając do większych śmiałych zmian i tak zostałam wierną czytelniczką.
  Kocham ten styl życia, mieszkanie dzięki przyzwoleniu męża(reformowanego chomika) zyskało więcej przestrzeni,ilość oddanych lub sprzedanych rzeczy już potem liczyliśmy nie w sztulach ale w ... bagażnikach toyoty ;-)) i mieliśmy z tego mnóstwo radości, szafy ograniczyłam do minimum itd. Mogłabym o tym więcej pisać tyle mi to frajdy sprawiło i sprawia nadal, ale większość z Was zna to uczucie - radości i wolności;-) Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam nadzieję, że ta anonimowośc nie odbije się negatywnie na blogerce. Moja znajoma po 2-ch latach prowadzenia naprawdę ciekawego i pełnego pasji bloga zdecydowała się zrezygnować a te z powodu nieprzyzwoitych i czasami bardzo niegrzecznych wpisów Anonimów. Bo najlepiej sie ukrywać

  OdpowiedzUsuń
 16. „ ... gdy uczeń jest gotowy, Mistrz się pojawia... ”. Takie mam odczucia zapoznając się - niestety bardzo powoli - z twoim blogiem. Pewnie się żachniesz na to w odniesieniu do siebie - ale przyjmij wyrazy uznania i takie zwykłe/proste "dziękuję" łącznie za całokształt - również za wywołane komentarze do Twoich słów i wymianę doświadczeń..czyli za pokazanie, i to jak się okazało nie tylko mnie, dobrego i sensownego podejścia do życia..Dołączyłam do grona twoich "czytaczy" przez poszukiwanie metody na dobre zarządzanie czasem - czy też jak poprawiają fachowcy - sobą w czasie i....przestałam szukać. W sumie nie tego szukałam, ale znalazłam to czego potrzebowałam. Jeszcze raz dzięki za twoje przemyślenia i za to, że chcesz się dzielić swoimi doświadczeniami. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Dziękuję Wam serdecznie za wszystkie komentarze, potwierdzają, że ta decyzja ma sens. Jak zauważyliście zapewne, wprowadziłam zatwierdzanie komentarzy, a spam jest odsiewany przez samą aplikację bloggera, więc myślę, że nie będzie większych problemów.
  Pozdrawiam Was bardzo ciepło, miło wiedzieć, że mam tylu życzliwych odbiorców!

  OdpowiedzUsuń
 18. Trafiłam przypadkiem, na fali kombinowania, jak by tu uczynić swoje życie bardziej uporządkowanym. Piszesz inspirująco, mądrze, lekkim językiem, aż chce się czytać. Na pewno będę wracać :-)

  OdpowiedzUsuń
 19. Przepraszam, ale jak można ustawić, aby były komentarze anonimowe?
  Bo mam sporo wyświetleń, jak na kilka dni, a zero komentarzy.Myślę, że więcej osób ogląda bloga, nie mając konta.
  Proszę o pomoc, i dziękuje ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Jeśli chcesz, możesz skontaktować się ze mną bezpośrednio, pisząc na adres ajka@prostyblog.com

Popularne posty z tego bloga

Sprzątanie zaczyna się w głowie

Nie jestem odkrywcza, twierdząc, że sprzątanie zaczyna się w głowie. Jak wiele innych procesów. Odchudzanie, wypoczywanie, zmiany.

Zacznijmy od jego postrzegania. Często przedstawia się sprzątanie jako czynności nielubiane i nużące. Niektórzy wręcz nim pogardzają i uważają za zajęcie niegodne. To chyba spuścizna czasów, gdy porządki były domeną kobiet oraz osób ubogich lub nisko urodzonych. Nadal zdarza się, że nie szanuje się osób, które zajmują się sprzątaniem zawodowo. Znam osobę, która zatrudnia panią do sprzątania domu wcale nie dlatego, że nie ma czasu, siły czy możliwości, ale dlatego właśnie, że uważa to zajęcie za poniżające, niegodne. 


Wielu ludzi nie lubi sprzątać, bo to ich zdaniem strata czasu, syzyfowa praca, którą trzeba zaczynać od nowa, gdy tylko się skończy. Jednak naturalnym jest, że próbuje się unikać tego,  czego się nie lubi. Opóźnia, robi byle jak, byle było. Szuka wymówek, by usprawiedliwić to, że znów miało się coś innego do zrobienia. 
Czym to grozi?  Tym, że …

Moje pierwsze 500+ i prezent dla czytelników

W listopadzie 2009 r. powstał pierwszy wpis na blogu, który wówczas nazwałam Minimalistka (w serwisie blox). Nosił tytuł Trudne początkii zaczynał się tak: Tytuł blogu jest nieco na wyrost. Nie jestem minimalistką. Może kiedyś będę. Staram się ograniczać liczbę posiadanych rzeczy, upraszczać swoje życie i otaczającą mnie przestrzeń, uczę się świadomie kupować. Dążę do wyeliminowania tego, co zbędne. Walczę z tendencją do gromadzenia przedmiotów i kupowania wciąż nowych rzeczy.  Minęło nieco ponad 8 lat i w tym czasie napisałam w sumie 500 wpisów, łącznie z dzisiejszym.
Gdy zaczynałam, nie miałam najmniejszego pojęcia, dokąd mnie to zaprowadzi. Czułam potrzebę dzielenia się swoim doświadczeniem, wrażeniami z przygody, jaką okazało się stosowanie minimalizmu w praktyce. Z czasem blog stał się zapisem różnych moich przeżyć i przemyśleń, a także relacją z procesu zmian w wielu dziedzinach życia.

DDTVN, Dojrzewalnia Liderek i trudny powrót do codzienności

Trudno jest mi wrócić do normalnego rytmu pisania i nagrywania. Nie mogę się przemóc, by znów pisać o zwykłych, codziennych sprawach. 
Zawsze wydawało mi się, że w żałobie po stracie jednej z najbliższych osób będę przede wszystkim płakać. A tymczasem rzadko mam na to ochotę. Smutek dotyka mnie w zupełnie inny sposób. Siedzi gdzieś głęboko i nieszczególnie mam ochotę go uwalniać. Nastrój faluje, czasem więcej we mnie gniewu na to, że Taty już nie ma, czasem więcej czułości i wdzięczności za to, że był z nami tak długo, ile było to możliwe. 
Blog i kanał na YouTube chwilowo zeszły na dalszy plan, bo moje serce i myśli są teraz gdzie indziej. Są inne ważne sprawy do załatwienia i uporządkowania, część dotyczy przeszłości, część jest istotna dla przyszłości niektórych osób z naszej rodziny, skupiam się więc na tych formalnościach, spotkaniach i załatwianiach. 
Wiem, że z czasem będę czuła coraz silniejszą potrzebę komunikowania się z Wami, czytelnikami i widzami. Z czasem też łatwiej bę…