O mnie

Nazywam się Anna Mularczyk-Meyer, w internecie posługuję się nickiem Ajka, bo tak od dzieciństwa nazywa mnie moja rodzina.

Z zawodu jestem tłumaczką, praca ta daje mi mnóstwo radości. Tłumaczę głównie z języka hiszpańskiego i francuskiego, czasem także z angielskiego.

Prosty blog jest najstarszym w Polsce blogiem poświęconym tematyce minimalizmu i prostoty, prowadzonym nieprzerwanie od sześciu lat. Dawniej nosił nazwę „Minimalistka” i początkowo był zapisem zmagań z przytłaczającym nadmiarem zgromadzonych rzeczy.Z czasem zaczęłam pisać też o różnych sposobach na upraszczanie życia, na poznawanie siebie i swoich prawdziwych pragnień, na odróżnianie ich od sztucznie kreowanych przez otoczenie marzeń i potrzeb.
A przede wszystkim o tym, że mniej znaczy więcej.

Jeśli masz ochotę do mnie napisać, serdecznie zapraszam: ajka@prostyblog.com Na blogu nie prowadzę działalności zarobkowej i nie zamieszczam reklam, proszę więc nie kierować do mnie tego rodzaju propozycji. 

A w wolnej chwili zajrzyj proszę na stronę o malarstwie mojego Dziadka, Józefa Mularczyka oraz na blog mojej Siostry, która poszła w Jego ślady i także tworzy.